FAQ

Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania, kierowane do redakcji.

Zanim napiszesz do nas maila sprawdź poniżej, może odpowiedzieliśmy już na Twoje pytanie.

Baza pytań jest uaktualniana na bieżąco, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz rozwiązanie na tej stronie.

Jeślibyś nie znalazł odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, napisz swoje w komentarzu na dole strony.

Czas ostatniej aktualizacji: 06.11.2015.

Co to jest Sfera Menedżera?

Sfera Menedżera jest projektem studenckim, którzy wychodzi naprzeciw potrzebom studentów, absolwentów, pracowników etatowych i młodych przedsiębiorców. Jest to projekt realizowany w ramach Koła Naukowego Procesu Zarządzania. Od strony naukowej Sfera Menedżera jest wspierana przez Katedrę Procesu Zarządzania przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, a dokładniej przez recenzenta – dr Krzysztofa Woźniaka.

W jakiej formie dostępna jest Sfera Menedżera?

Sfera Menedżera ma dwie formy. Forma pierwotna to magazyn online, który wyjaśnia po kolei najistotniejsze dziedziny ze świata szeroko pojętego zarządzania biznesem. Forma uzupełniająca to internetowy blog ekspercki, skupiający wokół siebie ciągle rosnącą liczbę ludzi, dla których rozwój osobisty, biznesowy i duchowy nie jest obojętny.

Jaka jest misja i wartości społeczności Sfery Menedżera?

Pełne brzmienie misji oraz wartości ludzi skupionych wokół Sfery Menedżera znajduje się na stronie: www.sferamenedzera.pl/misja. Jest to jednak tylko streszczenie najważniejszych idei, którymi się kierujemy. O samej misji można by opowiadać godzinami, ale na potrzeby szybkiej komunikacji zamieszczamy krótki slogan.

Czy znajdę Sferę Menedżera na Facebooku?

Tak! Staramy się być obecni wszędzie tam, gdzie nasi czytelnicy. Oficjalny fanpage Sfery Menedżera na Facebooku dostępny jest tutaj.

Jak mogę być na bieżąco z aktualnościami Sfery Menedżera?

Istnieją dwie możliwości. Tworzymy elitarną grupę ludzi, których traktujemy w sposób wyjątkowy. To oni pierwsi dowiadują się o nowościach związanych ze Sferą Menedżera. Dzięki zapisaniu się na newsletter, możesz stać się jednym z nich. Gwarantujemy najwyższą jakość mailingów. Nie lubimy spamu, dlatego nigdy od nas go nie dostaniesz. Szczegółowe informacje o newsletterze i naszej Polityce prywatności znajdziesz tutaj.

Drugim sposobem na to, by być na bieżąco z nowościami Sfery Menedżera jest polubienie naszego fanpage’a na Facebooku.

Czy też mogę napisać artykuł dla Sfery Menedżera?

Oczywiście. W tym celu najlepiej na początku zapoznaj się z dotychczasowymi numerami Sfery Menedżera, które dostępne są w newsletterze, abyś nie pisał o czymś, o czym już ktoś dawno napisał. Następnie pomyśl, na jaki temat chciałbyś napisać. Może Ci w tym pomóc lista tematów. Prześlij teraz swoją propozycję na adres magda@sferamenedzera.pl, a w temacie wpisz słowo „Artykuł”.

Ile artykułów maksymalnie może znaleźć się w jednym numerze Sfery Menedżera?

Na numer przypada maksymalnie 5 artykułów – w tym jeden wywiad. Tematyka musi być powiązana z biznesem i być zgodna z misją Sfery Menedżera. Lista proponowanych, starannie wyselekcjonowanych przez naszych specjalistów tematów znajduje się tutaj.

Gdzie mogę znaleźć wymogi redakcyjne?

Wymogi redakcyjne można znaleźć tutaj.

Do kogo wysyłać gotowy artykuł?

Gotowe artykuły należy wysyłać na adres magda@sferamenedzera.pl

Co się stanie jeśli nie wyślę gotowego tekstu na czas określony przez Redakcję?

Nie zostanie on opublikowany.

Co się stanie jeżeli bez wcześniejszej rezygnacji nie wyślę tekstu, który miał zostać opublikowany?

W takim wypadku, z pisaniem kolejnego artykułu można zgłosić się dopiero po 4 kolejnych opublikowanych numerach (po roku).

W jaki sposób mogę pobrać najnowsze numery Sfery Menedżera ?

Dostęp do wszystkich aktualnych numerów Sfery Menedżera można znaleźć tutaj http://www.sferamenedzera.pl/numery/.

Natomiast dostęp do numerów archiwalnych uzyskach zapisując się na nasz newsletter pod adresem: http://www.sferamenedzera.pl/newsletter/.

Czy muszę zapisywać się na newsletter, jeśli jestem autorem jakiegokolwiek artykułu dla Sfery Menedżera?

Nie ma takiego wymogu. Jeśli jesteś w naszej bazie autorów, a z jakichś przyczyn nie dostałeś numeru ze swoim artykułem, po prostu napisz na maila redakcja@sferamenedzera.pl. W treści podaj, do którego numeru pisałeś artykuł. Numer z Twoim artykułem możesz potrzebować w przypadku weryfikacji wniosków o stypendia.

Czy wszystkie publikacje w Sferze Menedżera dają punkty, potrzebne do uzyskania stypendium rektora dla najlepszych studentów UEK?

Sfera Menedżera jest kwartalnikiem popularnonaukowym, który posiada recenzenta z Katedry Procesu Zarządzania – dr Krzysztofa Woźniaka. Dzięki temu artykuły opublikowane w Sferze liczą się do stypendium rektora dla najlepszych studentów UEK. Wyjątek stanowią wywiady, które nie podlegają recenzji. Opublikowany artykuł napisany samodzielnie daje studentowi 1,5 punktu. Artykuł stworzony we współautorstwie daje studentowi 0,75 punktu.

A jeśli chciałbym napisać gościnny artykuł na stronę Sfery Menedżera, to czy jest taka możliwość?

Specjalnie dla najaktywniejszych czytelników stworzyliśmy szansę na opublikowanie wpisu prosto na oficjalnej stronie Sfery Menedżera. Zasady pisania artykułów na stronę różnią się nieco od tych przeznaczonych do numerów online, które ukazują się w plikach PDF. Jeśli chcesz napisać artykuł WWW, to prześlij maila na adres redakcja@sferamenedzera.pl. W temacie podaj „Artykuł WWW”.

Jak mogę nawiązać współpracę ze Sferą Menedżera?

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami mailowo: redakcja@sferamenedzera.pl. Omówimy szczegóły i jeśli tylko wzajemne ustalenia nie naruszają misji, wartości i Polityki Prywatności zarówno Sfery Menedżera, jak i drugiej strony, to możemy rozpocząć wzajemną współpracę/partnerstwo.

Do kogo kierować pytania dotyczące Sfery Menedżera?

Wszelkie pytania możesz kierować do Redaktor Naczelnej pod adres – magda@sferamenedzera.pl.